O projektu

Záměr projektu

Naším záměrem je vybudovat na zábřežském stadionu moderní lezecké centrum. Projekt jsme rozdělili do tří etap. 
V první etapě bychom chtěli postavit venkovní boulderovou stěnu. Nic polovičatého, pořádnou boulderovku, která by mj. splňovala podmínky pro konání lezeckých soutěží. 
Druhá etapa představuje vybudování haly, kde se poleze i do výšky. Samozřejmě spolu s šatnami a sociálním zázemím. 
Ve třetí etapě bychom chtěli zastřešit již zbudovanou bolderovou stěnu. 

V září 2021 jsme otevřeli kroužky pro děti a mládež. V současnosti máme 30 dětí ve věkovém rozmezí od 5 do 16 let. I když jsme velký zájem o kroužky očekávali, skutečnost nás více než mile překvapila. Vzhledem k omezenému zázemí jsme o to více zapálení náš záměr prosadit a umožnit tak všem zájemcům provozovat sport, který nás všechny baví. 

Ačkoliv jsme zatím na začátku, máme vizi a pevnou vůli dotáhnout to do konce.

Jaký je aktuální stav?

Proběhlo několik jednání se zástupci Města Zábřeh a velmi potěšující zprávou je, že starosta i sportovní komise města jsou projektu nakloněni. V současné době společně hledáme vhodné místo. Prozatím se nám všem jako nejlepší možnost jeví areál stadionu. 

Věříme, že možnost mít tady takovéto centrum ocení všichni příznivci jakéhokoliv lezení. Ačkoliv víme, že je nás tu v okolí hodně, je v této fázi potřeba prokázat, že tomu tak opravdu je. Proto se na Vás obracíme s jednoduchou žádostí, prosbou. Moc by nám pomohlo, kdybyste vyplnili přiložený formulář/dotazník, jehož hlavním cílem je mít k dispozici silnou základnu lidí, dát najevo, že tu jsme a že chceme lézt. No a potom už jen sledovat, lajkovat a sdílet naši stránku s Vašimi přáteli, aby se povědomí o našem záměru dostalo ke všem příznivcům tohoto super sportu. To je prozatím vše, co bychom od Vás potřebovali. 

Jsme přesvědčeni, že nám s tím píchnete a že tento záměr společně přivedeme k životu!
Předem díky za Vaši podporu a součinnost! 
Mějte se fajn a jak říká jeden nejmenovaný klasik – chytům zdar!!!

Nastavení cookies